تاثیر هایفو در برطرف کنندگی چین و چروک و شل شدن هفت ناحیه پوست صورت


تاثیر هایفو در برطرف کنندگی چین و چروک و شل شدن هفت ناحیه پوست صورت

یکی از به روز ترین دستگاههای از بین برنده چین و چروک و لیفت پوست صورت دستگاه هایفو (امواج فراصوت شدت بالای متمرکز شده) می باشد
بیماران و روش ها
ارزیابی میزان درمان و رضایت سنجی از بیماران برای درمان چین و چروک و شل شدن هفت ناحیه از پوست صورت.
20 نفر(18 خانم و 2 آقا) در سنین 37 تا 75 سال در این پروسه شرکت کردند. تعداد شات های بکار رفته برای هر بیمار حدود 420 شات گزارش شده است. در این پروسه از کارتریج های 4 مگاهرتز با عمق نفوذ 4.5 میلی متر، 7 مگاهرتز با عمق نفوذ 4.5 میلی متر و 3 میلی متر استفاده شد. پس از تمیز کردن پوست، ژل التراسوند را یه پوست مالیده و کارتریج با 400 تا 500 شات بر روی صورت اعمال می گردد. هر یک از نواحی صورت قبل از درمان و سه تا شش ماه پس از درمان ارزیابی شدند.
نمره دهی و ارزیابی بیماران تحت درمان
همه بیماران اثرات پس از درمان و تغییرات را تایید نموده و این تغییرات در تصویر زیر نیز به وضوح مشاهده می گردد. این تصویرقبل از درمان  و درمان پس از 3 و 6 ماه را نشان می دهد.  بنابراین مشاهده شد که میزان رضایتمندی از اثرات درمان پس از 6 ماه کاهش می یابد. از میان هفت ناحیه صورت سه ناحیه دور دهان، گونه و فک بیش ترین تغییرات را در طی 6 ماه داشته و در این میان رضایتمندی محدوده دور دهان و گونه در مقایسه با فک بیش تر بوده است. با این همه در بعضی از افراد تحت درمان تعداد اندکی تورم و کبودی مشاهده گردید که البته در طی دو هفته این عارضه بدون هیچگونه اثرات دائمی ای برطرف شده است.

جداول زیر میزان ارزیابی توسط  پزشکان و بیماران نشان می دهد:

نتایج:
کشیدگی موثر پوست صورت برای 20 درمان جو که بیش از 30 سال داشته اند پس از انجام هایفو مشاهده گردید و رضایت این بیماران پس از درمان را نیز به همراه داشت. ما به این نتیجه رسیدیم که هایفو ایمن، موثر و غیر تهاجمی بوده و موجب از بین رفتن چین و چروک پوست صورت می گردد. علاوه بر این آزمایش، بافت شناسی برای تشریح مکانیزم های تغییرات کلاژن ناحیه درم به لایه SMAS نیز لازم است.

نتیجه گیری:
نتیجه گیری حاصل از این تحقیق، در نمودار های زیر کاملا مشهود می باشد.
کدام ناحیه از صورت بیش ترین میزان تاثیر را داشته است؟


 
همانطور که از نمودار بالا مشهود است نواحی فک بیش ترین میزان تاثیر و جوانسازی  را داشته است.
چه نوع عوارض جانبی در پروسه درمان با هایفو ایجاد شده است؟


 
همانطور که از نمودار دریافت می شود دستگاه هایفو کمترین میزان عوارض جانبی را داشته و تنها در ساعات و یا روزهای نخستین بعد از عمل هایفو قرمز شدن پوست و التهاب مشاهده شده است.

آیا این روش درمانی را به دیگران نیز  پیشنهاد می دهید؟                                 آیا تمایل به ادامه این درمان دارید؟


 90 و 95 درصد درمان جوها این روش را به دیگران پیشنهاد و تمایل به ادامه درمان با استفاده از هایفو دارند.

دانلود مقاله