دستگاه دایود لیزر حذف موهای زائد Laserice

دستگاه دایود لیزر حذف موهای زائد Laserice


معرفی برخی ویژگی های دایود لیزر  LaserICE شرکت پرنیان

 محصول لیزر دایود حذف موهای زائد Laserice شرکت پرنیان گستر پرتو سنج تا کنون توانسته است، آزمون­های استانداردهای IEC 60601-1:2012، IEC 60825:2014، IEC 60601-1-2:2014،IEC 60601-2-22:2012  را با موفقیت پشت سر بگذارد. این محصول دارای پروانه ساخت از اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی و ISO 13485:2016 از KIWA ایتالیا می­باشد.  این شرکت پرنیان گستر پرتو سنج در سال 96 موفق به اخذ نشان دانش بنیان نوپا از سوی معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری گردید که در سال 97 نوع دانش بنیانی آن به صنعتی نوع 2 ارتقاء یافت. کارگاه تولیدی این شرکت در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران واقع است و از وزارت صنعت، معدن و تجارت دارای پروانه بهره­برداری دستگاه دایود لیزر با ظرفیت 186 دستگاه سالانه می­باشد. همچنین این دستگاه دارای مجوز صادرات از اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی می­باشد.

مکانیزم کار دستگاه­های دایود لیزر حذف موهای زائد بر اساس اصل گرما کافت (پخش حرارت در بدن) کار می­کنند. گرمای ایجاد شده توسط نور لیزر زیر پوست پخش شده، توسط آن جذب شده و از بین می­رود. مسئله مهم در این فرایند طول موج نور است. برای انتخاب طول موج مناسب باید به دو نکته مهم دقت نمود: اول جذب شدید در لایه­ی epidermal توسط رنگدانه ها در پوست­های تیره که باعث سوختگی می­شود و دوم مقدار نفوذ ناکافی طول موج­های کوتاه در پوست که باعث می­شود که انرژی مورد نیاز به عمق 3 تا 5 میلیمتری پوست نرسد و سطح پوست بسوزد. لیزر  دایود شرکت پرنیان با طول موج 808 nm برای از بین بردن موهای زائد پوست­های نوع II-IV بسیار مناسب است. نوع پوست اکثر ایرانیان بین II-IV می باشد.

از ویژگی های مهم لیزر دایود Laserice می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  •  سرعت کار بالا

به دلیل سطح مقطع بزرگ و فرکانس کاری بالای لیزر دایود سرعت پوشش نواحی مختلف بدن بسیار بالاتر از دیگر روش های رایج حذف موهای زائد و همچنین دیگر دستگاههای موجود در بازار می گردد. با توجه به اینکه جذب نور لیزر به صورت انتخابی می­باشد و همچنین انطباق طول موج جذب رنگدانه ها با طول موج 808 دایود لیزر، از اینرو لیزر فرآیند حذف موهای زائد با تکنولوژی دایود بدون درد خواهد بود.

  •  بیشترین سطح رضایت

حذف موهای زائد به کمک لیزر دایود فرایندی با کمترین ریسک می باشد و با استفاده از سیستم خنک کننده یکپارچه در طول درمان سبب کاهش قابل توجه درد در بیمار می‌شود بنابراین رضایت بالای مشتریان را همراه دارد.

  •  بهترین سطح نتایج

در مقایسه با تکنولوژی IPL لیزر نفوذ و تاثیر بهتری در تخریب موثر فولیکول مو دارد به طوری که نتایج آن تا سال ها باقی می ماند.

  • کمترین سطح عوارض

برخلاف تکنولوژی IPL دایود کمترین سطح عوارض را در لایه های اپیدرم دارد . التهاب ، قرمزی و تورم پوست به ندرت در استفاده از لیزر دایود دیده میشود.