دستگاه هایفو(HIFU: High Intensity Focused Ultrasound)

دستگاه هایفو(HIFU: High Intensity Focused Ultrasound)


دستگاه هایفو (HIFU: High Intensity Focused Ultrasound) شرکت دانش بنیان پرنیان گستر پرتوسنج مدل Anika  امواج فراصوت متمرکز با شدت بالا را به منظور نفوذ به لایهSMAS  که لایه مدنظر در عمل های زیبایی می­ باشد، می تابند. با تابش این امواج که فرکانسی حدود 4MHz دارند، گرما و حرارت به لایه سطحی پوست وارد می شود و پوست در عمق 4mm تا حدی ملتهب می ­گردد. در نتیجه پوست شروع به ساخت کلاژن می­ کند و نهایتا به پوستی روشن تر و کشیده تر منتج می­ گردد. هایفو صورت در بین روش­ های جوانسازی پوست بیشترین عمق نفوذ را دارد چرا که امواج فراصوت نفوذ بالایی دارند، در نتیجه جوان سازی به صورت عمیق و پایدار اتفاق می افتد.

مزایای هایفو صورت شرکت پرنیان گستر :

1- اثرات قابل توجه: جوان سازی عمقی بدون خونریزی

2- انرژی و فرکانس قابل تنظیم: انرژی و اندازه خط نقاط صفحه را روی صفحه نمایش می­ توان به راحتی تنظیم کرد که این قابلیت باعث آسان شدن کار با این دستگاه شده است. فرکانس امواج 4MHz و انرژی آن بین 0/1 تا 2  ژول می باشد.

3- درمانی ایمن و قابل اطمینان: چگالی موج کاملا قابل تنظیم است.

4- بدون اتلاف وقت: اندازه و طول هر خط نقطه قابل تنظیم است و برای انواع پوست قابل استفاده است.

نحوه کار دستگاه های هایفو:

ولتاژ مورد نیاز دستگاه بین 110 تا 240 ولت و فرکانس 50 تا 60 هرتز است. امواج متناوب جریان برق به پیزوسرامیکی که داخل کارتریج تعبیه شده است برخورد می کند و امواج فراصوت ماحصل این فرایند هستند. این امواج در فاصله معینی بسته به نوع کارتریج متمرکز می­ شوند (مثلا در کارتریج 3 میلی­ متری امواج فراصوت در یک نقطه در فاصله 3 میلی­ متری از سر هندپیس متمرکز می شوند). این امواج به لایه اپیدرم پوست نفوذ می کنند و آن نقاط را تا دمای 50 درجه سلسیوس گرم می کنند. لایه SMAS پوست ملتهب می شود و واکنش پوست به این فرآیند تولید کلاژن است.

روند اثربخشی:

در ابتدای کارخط های ظریف پوست کاهش می­ یابند، منافذ پوست بسته شده و پوست درخشان ­تر می­ شود.

پس از 2 هفته چین و چروک ­ها ناپدید شده و پوست لطیف تر می­ گردد.

پس از 4 هفته پوست قابلیت ارتجاعی می­ یابد وصورت فرم V به خود می ­گیرد.

پس از 2 تا 6 ماه کل صورت بازسازی می ­شود و فرد جوان تر به نظر می ­رسد.

دستگاه های هایفو شرکت پرنیان گستر پرتوسنج: دستگاه های هایفو این شرکت تاکنون توانسته است تست های مرکز پوست و جذام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و اداره کل تجهیزات پزشکی را با موفقیت تمام پشت سر بگذارد و مجوز لازم را اخذ نماید. همچنین توانسته است استاندارد­های:

ISO 9001:2015

ISO 13485:2016

IEC 60601-1-2

IEC 60601-2-62

IEC 60601-1:2006

IEC 60601-1:2012

IEC 62304:2006

را کسب نماید. همچنین این دستگاه تست های EMC مرکز انفورماتیک را نیز با موفقیت پشت سر گذاشته است.

چرا هایفو های شرکت پرنیان گستر

این هایفوها دارای 3 کارتریج با فرکانس های متفاوت است. کارتریج ها در انواع 1/5 ،3 و 4/5 میلی­ متر طراحی شده اند. پیزوسرامیک آنها بسیار با کیفیت هستند که همه اینها باعث بی نظیر بودن کارتریج این هایفوها می شود. هرکارتریج حداقل 10000 شات را تامین می کند و کوچکترین افت توان و پایداری در آن مشاهده نمی شود.

برای درمان

انجام هر عمل هایفو یک جلسه 2 ساعته زمان می برد که درصورت لزوم باید این عمل هرسال یکبار انجام شود. از ژل اولتراسوند لوبریکانت برای خنک سازی استفاده می شود. هزینه جلسه درمانی بین 1/5 تا 2/5 میلیون تومان متغیر است و زمان اثرگذاری بین 6 ماه تا یکسال برآورد می گردد.