پرسش و پاسخ هایی پیرامون هایفوتراپی

پرسش و پاسخ هایی پیرامون هایفوتراپی


آیا به دنبال درمان غیرتهاجمی برای مقابله با علائم پیری پوست صورت هستید؟

آیا در مورد اندازه غبغب، برجستگی بینی و خطوط لبخند یا چین و چروک پیشانی نگران هستید؟

درمان غیرتهاجمی لیفت صورت با استفاده از آخرین فناوری امواج فراصوت(HIFU) می تواند درمانی مناسب برای شما باشد!

اثرات استفاده از این فناوری:

1- بهبود خاصیت ارتجاعی پوست

2- فرم دهی و محکم کردن پوست صورت

3- لیفت ابرو و گونه ها

4- بهبود خط لبخند

5- لیفت پوست  در نواحی چانه و فک

6- بهبود لایه سطحی پوست صورت

7- کاهش علائم پیری روی صورت و گردن

 لیفت صورت با هایفو

با افزایش سن، تولید کلاژن کاهش می یابد و پوست صورت، گردن و نواحی بالای سینه ضعیف شده و حالت کششسانی خود را از دست می دهند و اغلب متوجه شل شدن پوست یا لک شدن این نواحی می شویم. این موضوع باعث نگرانی خاص افراد در نواحی اطراف چانه یا فک، ناحیه گردن و ابرو می شود.

در درمان هایفو از انرژی امواج فراصوت استفاده می شود که قادر است به لایه های عمیق ساختار پوست نفوذ کند. با هدف انتقال گرما به اعماق پوست می توانیم دریافت پاسخ مناسب از بدن را شروع کنیم، که این فرایند به طور طبیعی باعث افزایش سطح کلاژن در بافت ها می­شود.

افزایش کلاژن، منجر به سفت شدن پوست میشود. این روش علائم پیری را برای داشتن ظاهری جوان­تر و شاداب­تر کاهش می دهد.

 امواج فراصوت به بافت هایی از بدن نفود میکند که تنها روش های تهاجمی روی آنها اثر میگذارند. این امر باعث شده تا هایفو گزینه بسیار محبوبی برای جوان سازی پوست نسبت به روش های تهاجمی مانند استفاده از نخ یا تزریقات باشد.

در تکنولوژی هایفو امواج فراصوت با تمرکز و شدت بالا به ساختارهای عمیق پوست منتقل می شود تا با تحریک فرایند کلاژن سازی باعث محکم شدن پوست در نواحی صورت و گردن شود. این روش بر خلاف روش های تهاجمی، هیچگونه جراحت و آسیب پوستی ندارد.

سؤالات متداول

1- هایفو چیست؟

هایفو روشی غیر تهاجمی و ایمن است که اثرات زمان و گرانش را روی پوست خنثی می کند. در این روش درمانی از واکنش خود ترمیم کنندگی بدن استفاده می شود تا به آرامی و به تدریج باعث کشیدگی پوست بالای ابرو، زیر چانه، گردن، خطوط لبخند و چین و چروک صورت شود.

2- آیا می توان هایفو را با دیگر روش های لیفت صورت جایگزین کرد؟

هایفو لایه عمیق پوستی که در روش های تهاجمی مورد جراحی قرار میگیرد را درمان می کند، نتایج این روش درمان به خوبی روش های تهاجمی نیست. با این حال، این روش به ویژه برای کسانی که تمایل به جراحی ندارند برای لیفت صورت یک جایگزین بسیار مناسب است.

3- تفاوت هایفو با روش های لیزری چگونه است؟

هایفو از انرژی امواج فراصوت استفاده می کند. دارای خواص منحصر به فردی است که می تواند از سطح پوست عبور کند و به لایه های زیرین پوست که با هیچ روش غیر تهاجمی قابل درمان نیست برسد و بافت های مورد نظر را درمان کند.

هایفو، تولید کلاژن در پوست بنیادی را تحریک می­کند، در نتیجه 2 تا 3 ماه بعد باعث لیفت قابل توجه بالینی پوست می شود. لیزرها مبتنی بر انرژی نوری هستند، که نمی تواند با یک دمای بهینه به لایه های عمیق پوستی برسند، بنابراین با لیزر معمولاً سطح پوست درمان می شود. از آنجا که این دو فناوری اغلب انواع مختلف مسائل پوستی را درمان می کنند، بسیار سازگار هستند.

4- هایفو چگونه تولید کلاژن را تحریک می کند؟

جهت بازسازی کلاژن در طول درمان، انرژی فراصوت از طریق سر مبدل در دمای مطلوب، به صورت متمرکز به لایه های زیرین پوست منتقل می شود. فرآیند طبیعی درمان، معروف به "نئوکلاژنز" برای تولید کلاژن تازه و جدید آغاز می شود. این درمان به هیچ وجه شامل کرم، پرکننده یا سموم نیست، فقط به تولید طبیعی کلاژن بدن برای نتایج طبیعی و قابل توجه متکی است.

5- این روش درمان چه مدت طول می کشد؟

مدت زمان درمان به ناحیه تحت درمان و برنامه درمانی بستگی دارد. درمان صورت و گردن به طور معمول بین 60 تا 120 دقیقه طول می کشد ، در حالی که انجام درمان در نواحی سینه تقریباً 60 دقیقه زمان نیاز دارد.

6- آیا بعد از هایفوتراپی به دوره استراحت نیاز است؟

روش درمان هایفو دوره نقاهت ندارد. بعد از انجام درمان، می توان بلافاصله فعالیت های عادی خود را از سر گرفت، بدون آنکه نیاز به انجام اقدامات خاصی بعد از درمان باشد. حتی برخی از مشتریان در هنگام استراحت یا زمان صرف غذای خود برای درمان اقدام می کنند، همچنین به هیچ نوع کرم و مواد آرایشی نیاز نیست.

7-درمان با هایفو چه احساسی دارد؟

با انتقال انرژی فراصوت، احساس می شود که مقادیر کمی از انرژی در اعماق پوست انباشته می شود و این نشان می دهد که فرایند ساخت کلاژن آغاز شده است. سطح بهبود در افراد مختلف متفاوت است، این حس زمانی ایجاد می شود که انرژی فراصوت در حال دریافت توسط پوست است.

8- چند دوره درمان نیاز است؟

بیشتر متقاضیان فقط به یک جلسه درمان نیاز دارند. از آنجا که پاسخ بیولوژیکی به انرژی فراصوت و روند ساخت کلاژن به درجه افتادگی پوست فرد بستگی دارد، ممکن است برخی از متقاضیان به بیش از یک جلسه درمان نیاز داشته باشند. از آنجا که با افزایش سن پوست پیر می شود، درمان های پزشکی در آینده به متقاضیان کمک می کنند تا روند طبیعی پیری پوست را کاهش دهند.

9- چه نواحی از بدن برای درمان با هایفو مناسب است؟

نواحی از پوست که روشن­تر و از افتادگی نسبی برخوردار است برای درمان با هایفو مناسب است، برای مثال نواحی زیر ابرو،  نواحی گردن و زیر چانه و خطوط و چین و چروک در ناحیه قفسه سینه مناسب اند. لازم به ذکر است که بهترین راه برای درک این موضوع، مشاوره با پزشک است.

10- هزینه درمان چقدر است؟

هزینه درمان بسته به ناحیه تحت درمان می تواند متغیر باشد.

11- آیا هایفو یک درمان بی خطر است؟

روش هایفو در بیش از 450،000 درمان در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است. انرژی فراصوت به خودی خود طی 50 سال گذشته در زمینه پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است.

12- آیا هایفو عوارض جانبی دارد؟

ممکن است در طول درمان باعث سرخ شدن و التهاب پوست شود که با گذشت زمان رفع می شود. برخی از متقاضیان اثراتی مانند تورم، سوزن سوزن شدن و یا بی حس شدن را تجربه می کنند، که این موارد نیز موقت است. مانند روش های آرایشی دیگر ممکن است عوارض دیگری مانند کبودی موقتی یا بی حسی به صورت موضعی روی پوست ایجاد شود که توسط پزشک متخصص بررسی خواهند شد.

 

دانلود اصل مقاله