نواحی مختلف بدن برای لیزر حذف موهای زائد

نواحی مختلف بدن برای لیزر حذف موهای زائد


 

کدام نواحی از بدن را می توان با لیزر درمان کرد؟

بر اساس اطلاعات بدست آمده از رفرنس های معتبر پزشکی و بهره بردن از تجربیات کاربران لیزر حذف موهای زائد این درمان برای بیشتر افراد جامعه و غالب نقاط بدن به کار برده می شود. از آنجا که جذب رنگدانه ای عامل اصلی از بین رفتن فولیکول مو است لذا لیزر بر روی موهای سفید هیچ تاثیری ندارد و افرادی که دارای موهای سفید و کرکی هستند گزینه های مناسبی برای این درمان نیستند. نواحی مختلف بدن از جمله اندام ها(دست، پاها، شکم، کمر) ناحیه زیر بغل، بکینی و حتی صورت را می توان بر پایه آموزش های اصولی و به وسیله دستگاه های استاندارد و مورد تایید، لیزر کرد.

این موضوع حائز اهمیت است که در انتخاب توان لازم برای درمان بهینه، قابلیت دستگاه و توانمندی اپراتور مهم می باشد، چرا که انتخاب نادرست توان می تواند سوختگی به همراه داشته باشد و یا بالعکس عدم پاسخ دهی و حذف مو را منجر گردد. در ناحیه صورت، درمان اطراف چشم، غده تیروئید، گوشه لب ها، نقاط گیج گاهی، بینی، داخل گوش(آسیب به پرده گوش) ممنوع می باشد.لازم به ذکر است که برای لیزر درمانی در قسمت هایی از بدن از جمله اطراف چشم جوانب احتیاط رعایت گردد. بنابراین درحین لیزر درمانی ازعینک مخصوص که توسط پزشک توصیه می شود، استفاده شود.

ناحیه ابرو و ریش آقایان(به صورت کامل) از نظر مراجع قانونی عضو محسوب می شوند و حذف موهای این ناحیه نیز ممنوع می باشد. در حذف موهای زئد باید به این نکته توجه شود که درمان موهای کرکی در نواحی مثل بازو، روی کتف و... می تواند نتیجه مناسبی را به همراه نداشته باشد لذا اقدام بالینی در این نواحی نیز صورت نپذیرد.

 

نواحی مختلف بدن که توسط پزشک تحت عمل لیزر موهای زائد قرار می گیرند در شکل زیر نشان داده شده اند. از این شکل به عنوان راهنمای کلی برای لیزر درمانی استفاده می شود.