تکنولوژی پلاسما جت

تکنولوژی پلاسما جت


تکنولوژی پلاسما

تکنولوژی قلم پلاسما  برای بهبود بافت پوست و خطوط ریز بسیار موثر بوده و با استفاده از این تکنولوژی علائم پیری از جمله افتادگی پلک ها را می­توان درمان کرد. این تکنولوژی شناخته شده درتلاش است با بهبود پوست های آسیب دیده ظاهری شاداب و جوان به شما ببخشد.

قلم پلاسما جت باعث حذف عوامل پیری، بهبود پوست آسیب دیده(توسط آفتاب) و خطوط ریز میشود. این فناوری تایید شده سعی در بازسازی پوست و بهبود بافت دارد و توسط متخصصین پوست بسیار توصیه شده و نتایج رضایت بخشی به همراه داشته است.

روش جوان سازی با قلم پلاسما جت جایگزین مناسبی برای جراحی است. قلم پلاسما بدون هیچگونه برش و تزریق در زیر پوست عمل زیبایی و رفع چین و چروک را انجام می­دهد که نتایج سریع و ماندگاری را ارائه می­دهد. در نتیجه کسانی که تمایل به جراحی یا بیهوشی ندارند و مایل به ایجاد زخم یا اسکار بعد از عمل نمی باشند می توانند از این روش استفاده کنند.

نحوه عملکرد چگونه است؟

برای درک نحوه ی عملکرد تکنولوژی پلاسما بهتر است اطلاعات کافی در مورد آناتومی پوست داشته باشیم. پوست ما ازسه لایه تشکیل شده است. اولین لایه که سطحی ترین لایه است اپیدرم(epidermal) نام دارد. دومین لایه(لایه میانی) درم(dermal) و پایین ترین لایه نیز لایه سابدرم(subdermal) یا زیرجلدی نامیده میشود.

اپیدرم لایه ای  است که سلولهای تولید کننده رنگدانه را در خود جای داده است که به ملانوسیتها معروف هستند، آنها مسئولیت رنگ پوست را به عهده دارند. لایه دوم، درم، دارای الیاف الاستین و کلاژن است که مقاومت پوست، چسبندگی، استحکام و پایداری آن را فراهم می کند. با افزایش سن ، ظاهر و ویژگی های پوست تغییر می کند. با کاهش کلاژن در لایه دوم، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و باعث ایجاد خطوط صورت ، چین و چروک و افتادگی پوست می شود.

تکنولوژی بازسازی پوست قلم جت پلاسما اساساً از انرژی حاصل از تخلیه پلاسما استفاده می کند. در این فرآیند هیچگونه انتشار نور یا فرکانس رادیویی وجود ندارد. در این روش نقاط ریز کنار هم توسط پلاسماجت سوزانده میشود که فقط سطحی ترین لایه پوست آسیب میبند و درنتیجه اسکار بجا نمیگذارد ولی درعین حال بدلیل تبخیر قسمتهایی از لایه های عمقی، پوست جمع تر میگردد در نتیجه بعد از یک هفته که پوست ترمیم شد، عمق خطوط کمتر میشود و روزنه ها کوچکتر شده و پوست ناحیه لیفت میشود. این فرایند باعث از بین رفتن پوست قدیمی شده، سلولهای اپیدرم آسیب دیده و رشد مجدد کلاژن درم حاصل می شود. تمام درمان های حاصل از انرژی پلاسما باعث بهبود بافت پوست ، رنگ ، کاهش خطوط ریز و رنگدانه های پوستی می شوند ، اما برای سفت شدن پوست درمان های پر انرژی توسط متخصصان انجام می­شود. نکته قابل توجهی در این میان وجود دارد آن هم متمرکز بودن حرارت و عدم انتقال آن به بافت های مجاور می باشد. حساسیت و دقت بالای سیستم پلاسما جت باعث می شود تا بتوان از آن برای جراحی نقاط حساس و ظریف پوست هم استفاده نمود.

درمان های کم انرژی معمولاً موقتی هستند و تأثیر آنها محدود است. پلاسما جت تنها قلم پلاسمائی در بازار است که دارای انرژی بالا وعمق نفوذ قابل کنترل و اندازه لکه نقطه ای می باشد که با سایر دستگاههای AC موجود در بازار قابل مقایسه نیست.

با استفاده از فناوری زیبایی پلاسما ، کدام بیماری های پوستی قابل برطرف کردن هستند؟

این فناوری برای بهبود پوست از طریق بهبود چین و چروک ، خطوط ریز ، رنگدانه های پوستی و سایر اثرات پیری از جمله افتادگی پلک ها استفاده می شود. با استفاده از این فناوری می توان عارضه های پوستی زیر را برطرف کرد :

 • افتادگی پلک یا چربی زیرچشم
 • لکه های صورت یا گردن به دلیل آسیب آفتاب
 • چین و چروک روی پوست
 • کشیدن پوست بدون جراحی(لیفت پوست)
 • درمان و بهبود ترک های پوستی (ناشی از بارداری)
 • بلفاروپلاستی پلک ؛ پلک فوقانی (افتادگی) و یا تحتانی (پف زیر چشم)
 • زخم های بدن
 • جای جوش و آکنه (فعال-غیرفعال)
 • حذف ضایعات و مشکلات پوستی همچون کلوئید (گوشت اضافه)، فیبروم، زگیل و …
 • بافت ناهموار پوست
 • درمان خط لبخند، خط اخم و پیشانی
 • ترمیم و بهبود مشکلات رنگدانه ایی پوست (کک و مک، لک و …)
 • حذف خال های مویرگی
 • درمان روزنه های باز پوست
 • لیفت غبغب
 • لیفت بینی گوشتی
 • درمان و بهبود اسکار، جای سوختگی و زخم  

مزایای تکنولوژی زیبایی پلاسما:

1- کاملا طبیعی : این تکنولوژی از بدن خود شما برای بهبود پوست استفاده میکند. درمان های پلاسما یک فرایند شیمیایی/طبیعی است.

2- درمان مؤثر برای ریزش مو: باعث تحریک سلولهای مو شده و با استفاده از محصولات شیمیایی / طبیعی به رشد مجدد مو کمک میکند.

3- بدون ابزار جراحی: بدون استفاده از تجهیزات برشی و جراحی انجام میشود. نیازی به گذراندن مراحل دردناک و شدید نیست.

4- درمان زخم های آکنه: آکنه یک مشکل بسیار شایع است که می تواند منجر به زخم های دائمی شود که با پلاسما قابل درمان است.

5- عوارض جانبی یا آلرژی: پلاسما ضد باکتری و طبیعی است و هیچگونه حساسیتی به این فرایند وجود ندارد. تنها عارضه پلاسما تراپی ایجاد “ورم” و ” میکرو سوختگی ” است که بعد از گذشت 1 هفته رفع خواهد شد. میکرو سوختگی  نقاط بسیار ریزی هستند که در اثر تصعید پوست بوجود می آیند و بعد از گذشت چند روز ازبین خواهند رفت.

6- بهبود پوست از درون : این درمان لایه پوستی درم شما را بهبود می بخشد و باعث تولید کلاژن بیشتر به طور طبیعی میشود.

7- دوره بهبودی کوتاه: زمان بهبودی در مقایسه با سایر روشهای جراحی برای درمان صورت بسیار کمتر است. در برخی موارد بهبودی فوری  بدون هیچ عارضه ای روی صورت وجود دارد.

8- رفع خطوط و چین و چروک : چین و چروک و خطوط ریز نشانه پیری هستند. با استفاده از تکنیک های زیبایی قلم پلاسما خطوط و چین و چروک های روی صورت را بدون جراحی کم کرد. میتوانید در سنین بالا از داشتن پوستی شفاف و جوان لذت ببرید.

9- رفع افتادگی پوست دورچشم : اگر چشمان شما خسته به نظر می رسد یا در زیر چشم خود لکه دایره ای تیره دارید، می توانید با استفاده از این تکنولوژی نواحی اطراف چشم خود را جوانسازی کنید. تولید کلاژن به پوست اجازه می دهد که پوست سالم و تازه ای حاصل شود.