بهترین فصل برای لیزر موهای زائد

بهترین فصل برای لیزر موهای زائد


با پیشرفت تکنولوژی، امروزه از روش درمانی لیزر برای رفع موهای زائد برای افراد با رنگ پوست روشن و تیره استفاده می‎شود، این فرایند برای افراد با رنگ پوست های متفاوت امن بوده و خطری ندارد. در بیشتر افراد برای از بین بردن موهای زائد باید چند مرحله لیزر انجام شود. زمان از بین رفتن موهای زائد برای افراد، متفاوت است و در برخی موارد چند سال زمان لازم است، اما به طور میانگین برای برطرف شدن موها بین ۳ تا ۷ جلسه نیاز است. فرایند لیزر حذف موهای زائد برای نواحی مانند بازو، سینه، پشت و شانه بسیار مناسب است.
استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد بدن و صورت و برای همه افراد با انواع و رنگ‌های مختلف پوست امکان پذیر است ولی سوال اصلی که ذهن هر زیباجویی را درگیر می کند آن است که بهترین فصل برای لیزر موهای زائد کدام است و یا این که فصل ها در نتیجه لیزر موهای زائد موثر هستند یا خیر . در این مقاله به این سوالات پا‌سخ می دهیم.

بهترین فصل برای لیزر موهای زائد کدام است؟

برای داشتن پوستی تمیز و لطیف در ماه های گرم سال، بهتر است که لیزر حذف موهای زائد در فصل پاییز یا زمستان انجام شود زیرا در فصول سرد سال خورشید کمترین اثرگذاری را دارد. این امر برای افرادی که در ماه های گرم سال از پوشش کمتر و راحت تری استفاده می کنند بسیار خوشایند می‌باشد.

بسیاری از افرادی که برای اولین بار لیزر حذف موهای زائد انجام می دهند، باید به این نکته  توجه کنند که قرار گرفتن در معرض نور خورشید قبل از درمان، در نتیجه لیزر موهای زائد موثر بوده و عوارض جانبی به همراه خواهد داشت.

نکات پیش و پس از لیزر موهای زائد کدامند؟

پیش از درمان با لیزر به مدت 2 هفته، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب شود. برای رسیدن به نتیجه مطلوب از حمام آفتاب و برنزه کردن و استخر روباز استفاده نشود.

به دلیل اینکه نور خورشید می‌تواند تا دو هفته پس از لیزر درمانی موهای زائد، باعث تغییر رنگ پوست شود، پس از هر جلسه درمان، باید محل درمان شده از معرض نور خورشید دور نگه داشته شود، زیرا پوست در بیشترین حالت حساسیت خود است، جذب اشعه ماورا بنفش از طریق پوست لیزر شده، بسیار بالا بوده و می تواند باعث سوختگی شود، درصورتی‌که می‌خواهید در روزهای آفتابی از خانه خارج شوید، لازم است از کرم‌های ضد آفتاب بر روی پوست خود استفاده نمائید. همچنین از اسپری، عطر و لوازم آرایشی به مدت 24 تا 48 ساعت بعد از لیزر درمانی استفاده نشود. از گرفتن دوش آب داغ شدیدا اجتناب شود(باعث سوختگی پوست می گردد).

حذف موهای زائد با لیزر ممکن است باعث التهاب و قرمزی پوست شود، به همین دلیل پیش از کنفرانس ها و  ملاقات های مهم و مراسم های مهم مانند عروسی و سفر که به ظاهری زیبا نیاز دارید، انجام لیزر درمانی برای رفع موهای زائد به شما پیشنهاد نمی شود.

برای عمل لیزر موهای زائد باید به مدت حداقل 4 هفته از قرار گرفتن در معرض آفتاب یا برنزه کردن اجتناب شود. چنانچه مدت زمان زیادی را در معرض نور آفتاب می ‌گذرانید، فصل تابستان زمان مناسبی برای انجام لیزر موهای زائد نیست پیشنهاد میشود که این عمل را در فصل های پاییز یا زمستان انجام دهید.