خرید دستگاه لیزر دایود

خرید دستگاه لیزر دایود


نکاتی که هنگام خرید دستگاه لیزر دایود باید به آن توجه نمود. 

لیزر موهای زائد بدن یکی از عمل های زیبایی است که بدون نیاز به عمل جراحی انجام میشود. در این بین یکی از جدیدترین تکنولوژی های رفع موهای زائد، لیزر دایود است. این تکنولوژی بدون در نظر گرفتن تیپ پوستی و جنس مو برای تمامی سنین قابل استفاده است. متقاضیان حذف موهای زائد می­توانند بدون هیچگونه عارضه ای از قبیل درد و سوختگی از این تکنولوژی استفاده کنند. بیشتر از هزار نفر در جهان از این تکنولوژی برای رهایی از موهای زائد استفاده کرده اند. لیزر دایود به عنوان یک تکنولوژی جدید علاوه بر طول عمر زیاد و قیمت پایین آن بدلیل کارایی آسان و کاربری راحت، به عنوان رقیب جدی برای لیزر الکساندرایت به حساب می آید.

پرتو لیزر در اثر تحریک الکتریکی از صفحات نیم­رسانا ساطع می­شود. با توجه به نوع نیم­رسانای به کار رفته در داخل دایود، می تواند طول موج های متفاوتی از خود ساطع کند. دستگاه لیزر دایود، قادر است طول موج‌های 755 نانومتر (الکس)، 1064 نانومتر(Nd:YAG) و 810 نانومتر(دایود) را پوشش دهد.

مهمترین قطعه در دستگاه دایود لیزر، هندپیس آن به عنوان منبع انتشار لیزر است. این منبع از تعدادی لیزر بار(10-6 عدد) تشکیل شده است و طول عمر آن به عوامل مختلف از جمله سیستم خنک کننده و گردش آب بستگی دارد چرا که عنصر آلومینیوم به کار رفته در منبع اصلی این لیزر در طول زمان اکسیداسیون به همراه دارد، همچنین به تعداد شات هایی که دستگاه اعمال میکند بستگی دارد، معمولا بین 25-5 میلیون شات متغیر است. سیستم خنک کننده لیزر دایود به­صورت تماسی است و با توجه به کیفیت کولینگ آن میتواند دمای هندپیس را به کمتر از 4 درجه سیلیسوس رساند. این کاهش دما از سوختگی پوست جلوگیری می­کند.

 یکی دیگر از عواملی که هنگام خرید دستگاه لیزر دایود باید به آن توجه کرد، خدمات پس از فروش و گارانتی دستگاه توسط شرکت تولیدکننده می باشد.


مجوز فروش یا ساخت(مونتاژ) دستگاه لیزر دایود در اختیار تعداد محدودی از شرکت‌هاست. لذا ارائه‌ی قیمت دستگاه لیزر دایود (قیمت دقیق ریالی)، توسط این شرکت‌ها صورت می‌گیرد. شرکت دانش بنیان پرنیان گستر پرتو سنج از جمله شرکت های تولیدکننده در این حوزه می باشد که با ارائه بالاترین کیفیت و بهترین خدمات پس از فروش در حال تولید و فروش تجهیزات حوزه زیبایی از جمله دستگاه لیزر دایود می باشد.

 از آنجا که دستگاه های لیزر دایود متفاوتی در بازار وجود دارد لذا برای خرید این تجهیزات لازم است به عوامل مهمی توجه گردد که به طور خلاصه به شرح زیر می باشد:

  •  مجوزها، استانداردها و iso های لازم در سطح کشور
  • ضمانت نامه کتبی خدمات و گارانتی محصولات
  • آموزش های کاربردی و حرفه ای
  • اولویت تولید نسبت به واردات
  • معتبر بودن تامین کننده
  • تست بالینس صورت گرفته