لیزر دایود آیس سه طول موج

لیزر دایود آیس سه طول موج


دستگاه لیزر سه طول موج

تقاضا برای لیزر موهای زائد طی دهه گذشته رشد چشم گیری داشته است. روش ­های سنتی برای حذف موهای زائد مانند استفاده از نخ، موم و اپیلاسیون، عمدتا بدلیل نتیجه مطلوب در بلند مدت با فرایند­های جدید مانند: لیزر و منابع نوری دیگر جایگزین شده است. انرژی لیزر توسط ملانین در فولیکول مو جذب می ­شود که در اثر این جذب غلاف مو(Hair bulb)، برآمدگی(Bulge) و پاپیلا(Papilla) گرم می شوند.

شرکت­های بسیاری محصولات متنوع در ضمینه زیبایی ارائه می­دهند. شرکت پرنیان گستر پرتو سنج ازجمله شرکت­های دارای مجوز است که در ضمینه تولید و ارائه محصولات زیبایی فعالیت می­کند. دستگاه لیزر دایود مدل DM-808 تکنولوژی پیشرفته شرکت پرنیان گستر پرتو سنج است که برای حذف موهای زائد تهیه و تولید شده است. این دستگاه فرایند درمان موثر، سریع و بدون درد را برای متقاضیان فراهم می­کند.

با توجه به این موضوع که فولیکول های مو طول موج خاصی از نور را جذب می­کنند، فرایند حذف موهای زائد با تخریب فولیکول های مو انجام می شود، با تابش نور و نفوذ به عمق پوست، انرژی نوری به انرژی گرمایی تبدیل می­شود. به این ترتیب ساقه و فولیکول مو که حاوی ملانین هستند انرژی گرمایی را جذب کرده و از بین می­روند. برای جلوگیری از سوختگی و درد هنگام فرایند لیزر از سیستم خنک کننده ویژه برای سرد کردن و خنک کردن پوست استفاده می­شود. این عمل از آسیب دیدن پوست در نواحی تحت درمان جلوگیری می­کند. به این ترتیب می­توان درمانی ایمن و بدون درد را برای متقاضی فراهم کرد.

لیزر دایود آیس این قابلیت را برای کاربر فراهم می­کند که از دو هندپیس تک طول موج و سه طول موج به صورت مجزا استفاده کند.  لیزرهای سه طول موج رفع موهای زائد آیس شرکت پرنیان گستر پرتو سنج توانایی نفوذ به فولیکول های مو در عمق های مختلف بدن را دارد. هندپیس سه طول موج جدیدترین تکنولوژی ارائه شده روی دستگاه دایود می باشد که 3 طول موج مختلف 755 نانومتر، 808 نانومتر و 1064 نانومتر را برای رفع موهای زائد ساطع می­کند. دستگاه دایود آیس 3 طول موج برای حذف موهای زائد تیپ های پوستی مختلف به کار می­رود. هندپیس 3طول موج دستگاه لیزر دایود آیس ترکیبی از لیزرهای الکس، دایود و یاگ است که نوآوری در عرصه حذف موهای زائد ایجاد کرده است.

اثربخشی لیزر دایود آیس

استفاده از لیزر با هندپیس 3 طول موج (755/808 / 1064نانومتر) برای طیف های متنوع پوستی و رنگ مو مناسب است.

لیزر الکساندرایت (طول موج 755 نانومتر): دارای استانداردهای لازم برای حذف موهای رنگی و نازک و کرکی است.

لیزر دایود (طول موج  808 نانومتر): طول موج متناسب موهای زائد برای تیپ های پوستی متداول، قابلیت نفوذ به عمق پوست، دارای انرژی بالا و میزان تکرار بالا. این دستگاه برای انواع پوست های تیره نیز قابل استفاده است. این تکنولوژی برای رفع موهای زائد روی پاها، دست ها، گونه ها و ریش ها استفاده می­شود.

لیزر اندی-یگ (طول موج 1064 نانومتر): برای انواع پوست های تیره قابل استفاده است(تیپ پوستی 4 به بالا)

 

 

طول عمر دستگاه

بدنه دستگاه لیزر دایود مدل DM-808 شرکت پرنیان گستر پرتو سنج  دارای کیفیت مناسب و از استحکام لازم برخوردار است. دارای مجوزهای پزشکی iso:9001-9002-13485 می باشد. این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که قابلیت کار مداوم تا 15 ساعت را دارد. هندپیس این دستگاه در طول این مدت افت انرژی نخواهد داشت. شرکت پرنیان گستر پرتو سنج به منظور کسب رضایت مشتریان هندپیس دستگاه را به اندازه 5 میلیون شات (1 سال) گارانتی کرده است. لازم به ذکر است که این دستگاه به تعداد 20 میلیون شات، موثر است و عمر مفید دارد. به منظور کاربری آسان با این دستگاه از نرم افزار هوشمند با منوی کاربری بسیار ساده برای اپراتورهای حرفه ای و مبتدی استفاده شده است.

سیستم خنک کننده دستگاه به گونه ای طراحی شده است که داخل کیس دستگاه قرار گرفته و قادر است هندپیس را تا دمای 5- درجه سلسیوس خنک کند. مجهز به سیستم خنک کننده TEC است. ابعاد پنجره اپتیکی لیزر دایود DM-808 شرکت پرنیان گستر پرتو سنج 16*16 میلیمتر با سرعت Hz10است، اندازه پنجره اپتیکی بمنظور صرفه جویی در زمان درمان تعبیه شده است.

کاربرد ها

 • حذف موهای زائد در تمامی قسمت های بدن انسان(پاها، کمر، صورت، دست و.... ).
 • قابلیت استفاده برای نقاط حساسی مانند: گوش، سوراخ بینی و خط بیکینی.
 • قابلیت استفاده از دو هندپیس به صورت مجزا برای تمامی تیپ های 6 گانه پوستی
 • پیشرفته ترین و موثرترین لیزر برای حذف موهای زائد
 • نتیجه موثر برای تیپ های 6 گانه پوستی و انواع موها

 

سرعت

اندازه پنجره اپتیکی لیزر دایود به اندازه­ای  طراحی شده است که علاوه بر اینکه مساحت زیادی را پوشش می دهد در عین حال از اتلاف انرژی هر شات جلوگیری می­کند. به این ترتیب مناطق وسیع مانند پاها و کمر را می­توان بسیار سریع لیزر کرد.

بدون نقاهت

بلافاصله بعد از درمان میتوان به فعالیت های عادی روزانه، از جمله فعالیت­های ورزشی و باشگاه پرداخت.

عوارض جانبی احتمالی

در مواردی ممکن است بعد از درمان حذف مو توسط لیزر، عوارضی مانند خارش پوست، التهاب فولیکول و صورتی و قرمز شدن ناحیه تحت درمان به وجود آید. این عوارض  معمولا بیش از دو یا سه روز طول می‌کشد. عوارض جانبی دیگری مانند آکنه و تغییر رنگ پوست نیز به دلیل استاندارد نبودن بعضی دستگاه‌های لیزر موجود در بازار به عوارض جانبی اضافه شده است. استفاده از کرم های بی حس کننده نیز میتواند در کاهش درد حاصل از درمان موثر باشد لازم به ذکر است که استفاده زیاد از این نوع کرم های بی حس‌کننده صدمات زیادی به پوست وارد کند.

مزایا

 • دارای مجوز از اداره کل تجهیزات پزشکی و استانداردهای iso:9001-9002-13485
 • بهره مندی از سیستم خنک کننده تماسی و TEC
 • عمق نفوذ بیشتر از لیزر الکساندرایت
 • سرعت کار بالا
 • پنجره اپتیکی 16*16
 • انرژی 88 ژول
 • دارای 2 هند پیس (تک طول موج و سه طول موج)

 

شرکت پرنیان­ گستر پرتو سنج به عنوان یک شرکت دانش­بنیان داخلی با اتکا به نیروهای متخصص داخلی توانسته این تکنولوژی را در کلاس جهانی  اجرایی و عملیاتی کنه و با کسب مجوز اداره کل تجهیزات پزشکی کشور و با انجام تست­های بالینی زیر نظر درمالب دانشگاه علوم­­­ پزشکی دانشگاه تهران دست به تولید دستگاه لیزر الکساندرایت گرویتی  و دستگاه لیزر دایود لومینا  و دستگاه هایفو سه بعدی آنیکا زده که ضمن رقابت با نمونه های خارجی از نظر کیفیت، بسیار ارزانتر از نمونه‌­های خارجی است.