تفاوت بین IPL و لیزر دایود حذف موهای زائد

تفاوت بین IPL و لیزر دایود حذف موهای زائد


برای راه اندازی یک کسب و کار مرتبط با حذف موهای زائد مطالعه و بررسی فرق بین دو تکنولوژی مهم و پر استفاده در این فرآیند بسیار مهم می‌باشد. در این مقاله سعی بر آن است که به طور مختصر به فرق بین دو تکنولوژی IPL و لیزر دایود که در این فرآیند نقش مهمی ایفا می‌کنند، پرداخته شود.

تکنولوژی لیزر حذف موهای زائد
عملکرد اصلی لیزر حذف موهای زائد متکی بر استفاده از دو مشخصه مهم لیزر یعنی طول موج و مدت زمان پالس بر روی یک هدف خاص است. تأثیر لیزر رو ملانین‌های موجود در فولیکول‌های مو می‌باشد و این اثر تا گرم شدن ملانین و نابود کردن مو ادامه دارد. ملانین در واقع رنگدانه اصلی پوست و موی انسان است.

لیزر دایود حذف موهای زائد
کلید اصلی موفقیت لیزر دایود در فرآیند حذف موهای زائد در انتقال انرژی بالا به پوست می‌باشد. انرژی لیزر به صورت انتخابی توسط ملانین‌هایی که فولیکول مو را احاطه کردند جذب می‌شود، در حالی که تأثیری رو محدوده بافت مد نظر ندارند. لیزر دایود از یک طول موج خاص نور استفاده می‌کند که در این صورت جذب بالایی در ملانین دارد. در نتیجه ملانین گرم شده تا ریشه‌های مو برای رشد دائمی موها تخریب گردد و انتقال جریان خون به فولیکول‌های مو قطع شود. دستگاه‌های لیزر دایود حذف موهای زائد مثل Primelase HR و The Elysion از یک کریستال به عنوان خنک‌کننده تماسی برای محافظت از سطح پوست و فرآیندی بدون درد برای بیماران استفاده می‌کنند. لیزرهای دایود پالس‌هایی با فرکانس بالا و انرژی پایین می‌فرستند و به صورت کاملاً محافظت شده روی انواع پوست‌ها استفاده می‌شوند.

لیزر LPG

سیستم‌های نور شدید پالسی (IPL)
تکنولوژی سیستم‌های نور شدید پالسی (Intense pulsed light) از لحاظ فنی به صورت یک لیزر عمل نمی‌کند. منبع اصلی این سیستم‌ها در واقع یک فلش لامپ بوده و طیف وسیعی از نور با طول موج‌های مختلف را استفاده می‌کند درصورتی که طول موج های مناسب برای رفع موی زائد بخش محدودی از این گستره طول موجی را شامل می شود، به عبارت دیگر انرژی نامتراکمی در اطراف محدوده پوست و مو ایجاد می‌کند. در نتیجه مقدار زیادی از انرژی اتلاف می‌شود و جذب کمتر در فولیکول‌های مو تأثیر کمتری در تخریب ریشه موها دارد. استفاده از تکنولوژی IPL اثرات جانبی مثل سوختن را افزایش می‌دهد، به ویژه اگر از خنک کننده استفاده نشود. IPL معمولاً برای انواع پوست‌های روشن (نوع 3-1) مناسب می‌باشد.


تفاوت لیزر دایود حذف موهای زائد و IPL
روش اثرگذاری این دو تکنولوژی در بالا به اختصار توضیح داده شده است. در تکنولوژی IPL تعداد دفعات و مدت زمان زیادی برای درمان و اثرگذاری احتیاج می‌باشد. در صورتی که لیزر دایود نسبت به تکنولوژیIPL تأثیر بیشتر و درد کمتری روی انواع پوست افراد دارد.

بهترین لیزر برای راه اندازی کسب و کار
مشتری مداری در بحث کسب و کار و تجارت از مهمترین فاکتورها به حساب می‌آید. لیزر دایود حذف موهای زائد در قبال ارائه تکنولوژی بالا، رضایت بالای مشتریان و بازگشت سرمایه بیشتری را برای کسب و کار شما فراهم می‌کند. برای رسیدن به این هدف بایستی فاکتورهای مهمی را در راه اندازی یک تجارت پر سود مد نظر داشته باشیم.
انتخاب یک سیستم لیزر دایود با گواهی CE پزشکی، کیفیت تضمینی و تست‌های دقیق این سیستم را فراهم می‌کند. گواهی ISO 13485 نیز اعتبار زیادی به تولیدکننده‌های این دستگاه‌ها می‌بخشد.
قیمت دستگاه‌های حرفه‌ای لیزر دایود حذف موهای زائد
طبیعتاً قیمت این دستگاه‌ها با توجه به برند آنها متفاوت است. دستگاه‌های زیبایی ارزان قیمت کیفیت پایین‌تری دارند و این نکته حائز اهمیت است که در روند رشد تجارت و کسب و کار شما وقفه جبران ناپذیری می‌اندازد.
لیزرهای دایود کیفیت بالایی دارند و تا چندین میلیون پالس کار می‌کنند و قیمت پایین‌تری دارند. از طرف دیگر IPL با توجه به لزوم تعویض زود هنگام فلش لامپ‌ها و هندپیس آنها، این تکنولوژی را به یک سیستم کم طرفدار تبدیل کرده است.