مزایای لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد


یکی از دغدغه های افراد موهای زائدی است که به صورت ناخواسته در قسمت های مختلف بدن روییده است. برای رهایی از این موهای زائد روش های مختلفی وجود دارد.

روش های حذف موهای زائد:

 • کرم مو بر
 • اصلاح یا تیغ
 • اپیلاسون
 • لیزر
 • IPL
 • الکترولیز

 

در حال حاضر همه این روش ها مورد استفاده قرار میگیرند. این روش ها در افراد مختلف و شرایط مختلف متفاوت است اما بهترین روش برای حذف موهای زائد استفاده از لیزر است. این تکنولوژی به گونه ای طراحی شده است که برای انواع تیپ پوستی و همه سنین مناسب است. لیزر جذف موهای زائد برای حذف موهای زائد تمام نقاط بدن مورد استفاده قرار میگیرد.

لیزر موهای زائد لیزر شامل یک روش برای از بین بردن موهای ناخواسته روی بدن یا صورت است. در این روش از پرتوهای پر انرژی نور استفاده می شود ، که به عنوان نور لیزر شناخته شده است تا فولیکول های مو را از بین ببرد.

این پرتوها به داخل فولیکول های مو هدایت می شوند، رنگدانه موجود در فولیکول مو، نور لیزر را جذب می کند. سپس این انرژی به گرما تبدیل می شود که باعث آسیب رساندن یا از بین رفتن فولیکول مو می شود. بعد از انجام لیزر کردن موهای زائد، این موها به مدت طولانی رشد نخواهند کرد و در برخی موارد، به دلیل از بین رفتن کامل هر فولیکول مو، رشد مجدد نخواهند داشت. در صورتی که پزشک یا اپراتور از دستگاه پر انرژی مانند لیزر دایود ICE شرکت پرنیان گستر پرتو سنج استفاده کند نتیجه خوبی حاصل می شود. لیزر دایود ICE شرکت پرنیان بیسار پر انرژی بوده و از سیستم خنک کننده نوینی بهره می برد که از سوختگی پوست جلوگیری میکند.

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد از نظر علمی ثابت شده است که با  فواید بسیاری همراه است، پس از استفاده از لیزر دایود ICE نتایج حاصل را با سایر روشها و سایر دستگاه های لیزر دایود مقایسه کنید.

مهمترین مزایایی لیزر موهای زائد:

 • لیزر موهای زائد بسیار سریع انجام می شود

لیزر موهای زائد در واقع یک روش بسیار سریع است که برخی از جلسات حداقل 20 دقیقه طول می کشد. مدت زمان لازم تا حد زیادی به مساحت منطقه مورد نظر بستگی دارد. به عنوان مثال، زمان لازم برای پاک کردن مو از ناحیه ای مانند کمر بسیار بیشتر از زمان لازم برای پاک کردن از ناحیه لب ها است.

 • نتایج ماندگار

لیزر برخلاف روش های سنتی برای از بین بردن مو(اپیلاسیون، اصلاح مو) در نواحی که مو روزانه یا هفتگی دوباره رشد می کند، مناسب تر است، با لیزر موها معمولاً برای چند ماه و حتی گاهی سال ها ظاهر نمی شوند. برای برخی از افراد ، موها به طور دائم از بین می روند و این بدان معنی است که هرگز رشد نمی کند.

 • روش بسیار دقیق

اگر موهای خود را توسط یک تکنسین با تجربه و آموزش دیده برداشته باشید، پرتوهای نوری بسیار دقیق عمل میکنند و تمامی فولیکول ها را مورد هدف قرار میدهند.

 • بدون درد

لیزرها در طی سالها پیشرفت های بسیاری داشته است و این فناوری همچنان در حال پیشرفت است. در حقیقت ، با جدیدترین لیزرها ، در پایان درمان هیچ گونه درد و ناراحتی نخواهید داشت ، به این معنی که می توانید بدون درد و احساس رضایت کامل لیزرتراپی را انجام دهید. یکی از دلایلی که لیزر دایودICE شرکت پرنیان گستر پرتو سنج درد و سوختگی برای اشخاص ایجاد نمی کند، بهره مندی از کولینگ بسیار قوی است.

 • پوشیدن لباس مورد علاقه خود

دیگر نیازی نیست که وقتی یک مهمانی مهم در پیش دارید، نگران مشخص بودن موهای زائد بدن خود باشید. به عنوان مثال، می توانید تاپ های بدون توری یا بدون آستین مورد علاقه خود را بپوشید و دیگر نیازی به نگرانی در مورد رشد زیاد موهای زیر بغل ندارید.

صرفه جوییی در زمان

تعجب نخواهید کرد که اگر بدانید بسیاری از زنان و مردان برای حذف موهای زائد بدن خود ساعت ها وقت میگذارند و با روش های سنتی موهای زائد بدن خود را از بین میبرند، اما این روش ها مدت زیادی دوام ندارند و بعد از چند روز رشد مجدد موها را شاهد هستند. در صورتی که اگر چند جلسه از لیزر برای حذف موهای زائد بدن خود استفاده کنند دیگر برای همیشه از شر آنها راحت میشوند و میتوانند وقت خود را صرف کارهای دیگر مانند رمان خواندن، تفریح و به استراحت بپردازند.

 

افزایش اعتماد به نفس

نظافت بی عیب و نقص به طور طبیعی باعث می شود همه نسبت به نحوه ظاهر خود احساس بهتری داشته باشند. اطمینان از نداشتن موهای زائد باعث می شود تا فرد اعتماد به نفس بیشتری در اجتماع حضور پیدا کند.

 • تعطیلات بدون مراقبت و مو

لیزر موهای زائد یکی از بهترین کارهایی است که می توانید پیش از تعطیلات تابستان انجام دهید زیرا بدون داشتن موهای زائد میتوانید در سواحل زیر نور افتاب استراحت کنید. لازم به ذکر است حتما این کار را چند ماه قبل از تابستان انجام دهید زیرا قرار گرفتن در معرض آفتاب پس از لیزر کردن بدن توصیه نمی شود.

 • پوستی نرم و لطیف

لیزر موهای زائد باعث می شود پوست شما نرم و لطیف تر و همچنین صاف تر شود.

 • کاهش بوی بدن

بسیاری از افرادی که از لیزر برای حذف موهای زائد استفاده کرده اند، کاهش بوی بدن را به عنوان یکی از نتایج این عمل گزارش داده اند. با لیزر کردن موهای زائد باکتری هایی که در فولیکول مو جا خوش میکنند و باعث ایجاد بوی ناخوشایند می شوند از بین خواهند رفت.

 • روش قابل اعتماد برای از بین بردن موهای زائد

لیزر موهای زائد روش است که با حداقل عوارض جانبی می توانید به صورت کامل از شر موهای زائد راحت میشوید. این روش از نظر علمی ثابت شده است.

  

 • حداقل عوارض جانبی

لیزر حذف موها زائد عوارض جانبی بسیار کمی دارد. ممکن است در مواردی باعث ایجاد سوختگی و التهاب شود. این عوارض برای چند روز ادامه دارد. پس از لیزر کردن بدن پوست شما به مراقبت نیاز دارد که این مراقبت ها را در مقالات بعدی ارائه میدهیم.

 • مقرون به صرفه

مقدار هزینه ای که برای تهیه محصولاتی مانند کرم های ضد عفونی کننده، ریش تراش، موم یا هر روش دیگری برای حذف موهای زائد خود میکنید ممکن است کمتر از مقدار هزینه ای باشد که برای استفاده از لیزر حذف موهای زائد میکنید. اما با در نظر گرفتن زمان صرفه جویی شده و مدت زمان رهایی از شر موهای زائد متوجه ارزشمند بودن لیزر میشوید.

 

 • ترمیم و نگهداری

پس از پایان مراحل درمانی که معمولاً بین 6 تا 10 جلسه است ، بیشتر افراد وارد مرحله "مراقبت" می شوند. این به این معناست که شما در طی یک سال به 2 تا 3 بار به بررسی و تکمیل درمان نیاز دارید.

 •  غیر تهاجمی

انرژی نور لیزر توسط رنگدانه موجود در فولیکول مو به صورت گرما جذب میشود. این فرایند باعث از بین روفتن فولیکول مو میشود. لازم به ذکر است که این روش کاملا غیرتهاجمی است. بدون عوارض جانبی و آسیب رسیذن به سطح پوست و بافت بدن انجام میشود.  

بعد از 4 تا 6 جلسه درمان با لیزر موهای زائد ، 90٪ موهای زائد بدن به صورت دائم و موقت از بین میرود. البته این نتایج در افراد مختلف متفاوت خواهد بود.