نکاتی در مورد هایفو صورت

نکاتی در مورد هایفو صورت


اولین سوالی که ممکن است برایتان پیش بیاید، احتمالاً این خواهد بود که "HIFU چیست؟

" HIFU " در واقع مخفف High Intensity Focused Ultrasound است. این روش درمانی با استفاده از امواج اولتراسوند است که به استحکام و لیفت پوست کمک می کند.

در این مقاله به 7 مورد از مواردی که شما باید پیش از هایفوتراپی بدانید اشاره می کنیم. پس از مطالعه این مقاله، تحقیق انجام دهید و به این پرسش پاسخ دهید که آیا این روش درمانی برای شما مناسب است یا خیر ؟

آیا به HIFU احتیاج دارم؟

HIFU ممکن است برای همه مناسب نباشد. اگر پوست شما جوان است، ممکن است پس از هایفوتراپی تغییری در پوست خود مشاهده نکنید. در حقیقت، می توانید به جای آن پول خود را برای سایر موارد ضروری زیبایی سرمایه گذاری کنید، مانند لیفت ابرو، بوتاکس، جراحی فک، اورتودونسی دندان ها، بلفراپلاستی و ....

همه افراد با پیری روبرو می شوند و هرچه پیرتر می شویم، پوست ما خاصیت ارتجاعی و استحکام خود را از دست می دهد. گرانش، زندگی روزانه پر استرس ، رژیم غذایی نامتعادل، باعث  افتادگی هرچه بیشتر  پوست می شود.

بارها در طول روز پوست خود را لمس می کنید، اگر هنگام لمس پوست خود به خصوص در ناحیه گونه ها احساس می کنید که به اندازه دوران جوانیتان استحکام ندارد و پوستتان حالت کشسانی خود را از دست داده است، بهتر است برای هایفوتراپی به پزشک مراجعه کنید. ممکن است برخی از قسمت های صورتتان به هایفوتراپی احتیاج نداشته باشند. بهترین راه دانستن این موضوع انجام معاینه توسط پزشک است. 

فواید HIFU برای من ؟

اصولاً این دستگاه از امواج اولتراسوند برای محکم کردن و لیفت پوست شما استفاده می کند. این امواج به درون بافت های ناحیه تحت درمان نفوذ میکند و با کلاژن سازی از درون بافت باعث محکم شدن و لیفت پوست میشود. این روش غالبا برای کسانی مناسب است که روش غیر تهاجمی را برای سفت کردن و لیفت پوست صورت و بدن خود ترجیح می دهند.

مصاحبه لارا (فردی که هایفوتراپی انجام داده است) :

من کسی هستم که خیلی از سوزن هراس دارم. صادقانه بگویم، من در واقع بوتاکس را امتحان کردم. از زمان شروع تا زمان رسیدن به نتیجه دلخواهم حدود 6 ماه زمان برد. تا آن زمان چانه من خیلی صاف شده بود و در اطراف چشم من هیچ خط و چین و چروک ریزی وجود نداشت. اما بعد از 6 ماه، چین و چروک روی چانه من برگشت و خطوط ریز ظاهر شد. نمی دانستم که آیا دوباره بوتاکس انجام دهم یا نه !

در همین زمان به فکر HIFU افتادم! پس از تحقیق و بررسی ها و مشاوره از پزشک به این نتیجه رسیدم که در بلند مدت، HIFU برای من سودمندتر خواهد بود.

انواع مختلفی از این تکنولوژی در قالب دستگاه های جوانسازی وجود دارد که می توانند کار دستگاه HIFU را انجام دهند، اما همه آنها یکسان نیستند، تفاوت این دستگاه ها در شکل ظاهری و نوع تکنولوژی است که در آن ها به کار رفته است. 

 

 شرکت پرنیان گستر پرتو سنج تنها تولیدکننده دارای مجوز رسمی از اداره کل تجهیزات پزشکی ایران است که دستگاه هایفو آنیکا را در سطح کشور ارائه میدهد.به طور کلی با افزایش سن، پوست ما کلاژن کمتری تولید می کند، از این رو حالت کشسانی خود را از دست می دهد. آنچه این دستگاه انجام میدهد، این است که اساساً امواج اولتراسوند را به داخل ناحیه هدف(بافت) پوست بفرستد. این امواج به عمق 1/5 میلی متر و 3 میلیمتر و 4/5 میلیمتر در پوست نفوذ می کنند و باعث التهاب در بافت پوست می شوند، این بافت های ملتهب شده سیگنالی به کلاژن های بافت ارسال می کنند تا به آنها اطلاع دهند که پوست نیاز به ترمیم و بهبود دارد. به عبارت دیگر این دستگاه با تحریک کلاژن های بافت باعث جوانسازی می شود و از طریق فرآیند احیاء کلاژن ، پوست را محکم و سفت می کند ، بنابراین چین و چروک ها از بین می روند.

برای HIFU کجا اقدام کنم ؟

ابتدا باید تحقیق کنید که کدام دستگاه برای شما مناسب است. سپس کدام کلینیک از آن دستگاه استفاده می کند و در نهایت شخص درمان کننده (اپراتور یا پزشک) از دانش و تجربه کافی برخوردار باشد! شرکت دانش بنیان پرنیان گستر پرتو سنج، به تمامی خریداران محصولات این شرکت آموزش دوره مبتدی تا حرفه ای ارائه می دهد. پس از گذراندن این دوره آموزشی گواهی پایان دوره ارائه می شود.

مدت زمان بهبودی پس از درمان چقدر است ؟

این واقعاً به پوست شما بستگی دارد. برای برخی ، ممکن است در ابتدا واکنش کندی از پوست مشاهده شود ، اما با گذشت ماهها ، نتیجه مثبت شروع به ظاهرشدن می کند. طبق تحقیقات دکتر دیوید، نتایج هایفوتراپی را میتوان تا 4 الی 6 ماه مشاهده کرد، اما این نتایج برای افراد مختلف متفاوت می باشد.

ادامه مصاحبه با لارا :

پس از اینکه هایفوتراپی کردم، حالت کشسانی پوست من هفته به هفته بهبود یافت. در هفته اول نتیجه بسیار خوبی را مشاهده کردم. خطوط لبخند من کم شد. حال، یک ماه بعد از هایفوتراپی، من بهترین نتیجه را برای گونه هایم می بینم و حالت کشسانی آن در حد مطلوب است.

عوارض جانبی HIFU چیست؟

بلافاصله بعد از درمان و روز بعد آن، خط فک و گونه ها  احساس درد خواهید داشت.

از آنجا که امواج اولتراسوند درون بافت بدن زیر سطح پوست متمرکز میشود، هیچ آسیبی به سطح پوست وارد نمی شود. ممکن است به دلیل گرما باعث ایجاد تورم روی پوست و کمی التهاب دیده شود ، اما به سرعت رفع  می شود.

  ادامه مصاحبه با لارا:

در طول شبانه روز از محصولات مراقبت از پوست استفاده می کنم. نتایج حاصل شده روی پوستم را می پسندم و رضایت کامل دارم. مهم است که، از کدام محصول ضدچین و چروک(جوانسازی پوست) درکنار هایفوتراپی استفاده می کنید. به نظرم باید برای پوست خود وقت و هزینه صرف کرد تا پوست ایده آلی داشته باشیم.

آخرین موضوع ولی با اهمیت

اگر به دنبال یک روش ایمن، سریع، غیر تهاجمی برای سفت کردن و لیف پوست خود هستید، HIFU در مقایسه با سایر روش های لیفت پوست و پرکننده ها بهترین گزینه است. این روش ممکن است برای همه خوب نباشد، اما نتایج نشان می دهد در بیشتر افراد نتایج خوبی ظاهر شده است. بنابراین حتماً از پزشک متخصص مشاوره بگیرید.

برای خرید دستگاه هایفو صورت با مشاوران ما در ارتباط باشید.