لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی


لیزر موهای زائد بیکینی ، لیزر موهای خارج از مثلث جلوی بیکینی را گویند یا به عبارت دیگر، این درمان موهای ناحیه تناسلی را درست خارج از V-Line با عرض یک تا دو انگشت از بین می برد. اصولاً این موها هستند که ممکن است روی لباس زیر شما پر شود.

 

تفاوت لیزر موهای زائد بیکینی و برزیلی چیست ؟

 

موهای ناحیه تناسلی (ناحیه بیکینی) افراد چیزی است که خیلی­‌ها را به زحمت می­‌اندازد. چرا که هم ممکن است با جذب میکرواورگانیسم­های آسیب­‌زا به بدن باعث افزایش احتمال عفونت شود خصوصا در بانوان ، هم اینکه می­تواند با جذب آب و عرق باعث افزایش بوی ناخوشایند در این نواحی شود.

تفاوت چندانی بین روش لیزر مو‌های زائد بیکینی و لیزر مو‌های زائد بیکینی برزیلی در از بین بردن موهای زائد وجود ندارد. هردو این روش ها برای از بین بردن تمام یا مقداری از موهای زائد در ناحیه تناسلی و ژنیتالیا افراد است.

تفاوت در این است که در لیزر بیکینی نوع برزیلی تمام موهای ناحیه اطراف تناسلی افراد هدف لیزر موهای زائد قرار می­گیرد و دیگر مویی در این نواحی باقی نمی­ماند.

اما در لیزر موهای زائد بیکینی مقداری از موها روی پوست باقی می­ماند.

حقیقت این است که هر دو این روش­ها برای از بین بردن موهای زائد بسیار کارآمد و ایمن  هستند و تمام نیاز لازم برای از بین بردن موهای زائد شما را تامین می­کند و تنها تفاوت آن در سلیقه افراد است.

هر دو روش­ لیزر موهای زائد بیکینی نتایج بلند مدتی را ارائه می­دهند و نیاز به اصلاح و اپیلاسیون را از بین می­برند. استفاده از تیغ برای حذف موهای زائد ریسک فولیکولیت (التهاب فولیکول­های مو که حالتی بسیار شبیه جوش است و در بعضی موارد می­تواند بسیار آزار دهنده باشد) را از بین می­برد و در منابعی نیز از لیزر موهای زائد به عنوان درمان فولیکولیت یاد شده.  

 

تفاوت لیزر بیکینی و برزیلی

 

آیا لیزر موهای زائد بیکینی یک روش موثر دائمی است؟

 

در پاسخ باید گفت که پاسخ دهی در هر فرد متفاوت است و مقدار زیادی به شرایط فرد بستگی دارد مثلا در شرایطی که مشکلات هورمونی وجود دارد (مثل تخمدان پلی کیستیک در بعضی خانم­‌ها) و شرایط دیگری که در مقاله موارد منع مصرف لیزرموهای زائد  ممکن است در صورت عدم برطرف کردن مشکلات رشد مجدد موها شروع شود.

 

در کلینیک‌­های معتبر با استفاده از دستگاه‌­های مناسب با فناوری لیزر و فرستادن پالس­‌های نوری به پوست ، ریشه یا فولیکول­‌های مو را از بین می­برند تا دیگر امکان رشد برای موها وجود نداشته باشد.

چند جلسه درمان برای لیزر موهای زائد بیکینی نیاز است؟

 

موهای بدن با سرعت متفاوتی نسبت به یکدیگر رشد می­کنند. به علاوه هر فولیکول مو نیز در چرخه جداگانه­ای نسبت به سایر فولیکول­های مو است. چرخه رشد مو شامل سه مرحله آناژن و تلوژن و کاتاژن است که در هر فولیکلول متفاوت است. بهترین زمان برای اینکه روی یک فولیکول مو از لیزرموهای زائد استفاده کنیم زمانی است که مو در مرحله آناژن خود باشد که بیشترین اتصال مو با فولیکول است.

به همین خاطر لیزر موهای زائد باید در چند جلسه انجام شود تا یک بار همه موها در فاز آناژن خود با لیزر موهای زائد بیکینی در تماس باشد تا تمام فولیکول‌­ها در این مناطق از بین برود.

به طور معمول در ناحیه تناسلی و ژنیتالیا چرخه مو هر 30-45 روز طول می­کشد و به همین دلیل توصیه می­شود با مراجعه به مراکزی که معتبر هستند و مشورت با پزشک زمان بین جلسات را با توجه به نوع پوستی که دارید معین کنید.

 

چه نوع پوستی برای لیزر موهای زائد بیکینی مناسب‌­تر است؟

 

ما چند نوع پوست از نظر رنگ داریم و نوع پوستی شماره یک بهترین نوع و تایپ پوستی برای لیزر موهای زائد است.

هرچه رنگ پوست سفیدتر باشد و رنگ موها تیره­تر باشد فرد نتایج بهتری را از لیزر موهای زائد بیکینی خود می­گیرد.

 اگر رنگ پوست تیره­‌ای داریم آیا امکان دارد از لیزر جواب نگیریم؟

 

در پاسخ به این سوال باید گفت که درست است که بهترین جواب دهی برای پوست روشن با رنگ موی تیره است اما اگر به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید با اپراتور مجرب با استفاده از روش­های مثل افزایش دامنه و کاهش انرژی و دبل شات و سایر روش­ها باز هم می­توانید بدون اینکه نگران عارضه خاصی باشید از لیزر موهای زائد بیکینی استفاده کنید و از نتایج آن مثل داشتن پوستی لطیف بهره ببرید.