مراقبت های بعد از هایفوتراپی صورت چیست ؟

مراقبت های بعد از هایفوتراپی صورت چیست ؟


هایفو یا همان امواج متمرکز اولتراسوند با شدت بالا یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی است که پوستشان مقداری چروک افتاده یا روند پیری در آن‌ها شروع شده. درمان با هایفوتراپی برای بازگرداندن پوست نرم‌تر و صاف‌تر استفاده می‌شود و در ادامه توضیحاتی راجع به مراقبت قبل از هایفوتراپی صورت و مراقبت بعد از هایفوتراپی صورت خصوصا هایفوتراپی صورت می‌پردازیم. هایفوتراپی صورت یک روش بدون درد و غیرتهاجمی است (non invasive) و به جوانسازی پوست صورت کمک می‌کند. تنها اتفاقی که بعد از هایفو می‌افتد وجود پوستی سالم و نرم و لطیف است که بعد از چند ماه این صاف شدن پوست صورت بیشتر و بیشتر می‌شود تا به اوج خود برسد. با اینکه هایفوتراپی صورت یک روش بسیار ایمن و غیر تهاجمی است اما باز هم بهتر است مراقبت های قبل از انجام آن و مراقبت‌هایی بعد از انجام آن صورت گیرد تا عوارض احتمالی آن به حداقل خود برسد.

مراقبت بعد از هایفوتراپی چرا صورت ضروری است؟

 

اگر تاکید زیاد متخصصان زیبایی و پوست شما را از انجام هایفوتراپی صورت می‌ترساند باید بگوییم که بر خلاف تصور شما بیشترین دلیل این تاکید برای این است که بیشتر پاسخ به زیبایی برای شما به وجود آید. عوارضی مثل هایپرپیگمنتیشن (تیره‌تر شدن پوست) معمولا در نتیجه عدم مراقبت‌ بعد از هایفوتراپی صورت است. در ضمن علاوه بر این که مراقبت بعد از هایفوتراپی صورت برای پوست شما ضروری است و باید روال مراقبت از پوست را رعایت کنید تا تمیزی و سلامت پوست خود را تضمین کنید. همچنین چه بعد از هایفو چه قبل از آن یا به طور کلی در هر شرایطی توصیه می‌شود که از کرم ضدآفتاب برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از نور خورشید استفاده کنید.

 

مراقبت‌ بعد از هایفوتراپی صورت چه مواردی است؟

 

برخلاف خیلی از کلینیک‌های که خیلی سریع و بدون توضیح فقط مطالبی را بازگو می‌کنند تا مراجعین و زیباجویان رعایت کنند به نظر می‌رسد که بهترین راه برای مراقبت بعد از هایفوتراپی صورت  این است که به مراجعین سازوکار پوست و درک چگونگی کار پوست را آموزش دهیم تا خود در شرایطی که حتی مقداری غیرقابل پیش‌بینی است بهترین تصمیم را بگیرند. در ادامه نیز مواردی ذکر می‌شود که افرادی که تحت هایفوتراپی صورت قرار گرفته‌اند برای جلوگیری از عوارض احتمالی و بیشترین بهره درمانی باید آن‌ها را رعایت کنند.

دوری از نور خورشید بعد از هایفوتراپی صورت

 

اولین قدم برای مراقبت بعد از هایفوتراپی صورت دوری از نور خورشید است . سعی کنید تا چند روز از قرار گرفتن در برابر نور خورشید دوری کنید. نور خورشید با اشعه UVA و UVB و عمق نفوذ بالای این دو اشعه می‌تواند به پوست آسیب بزند و قرار گرفتن بعد از هایفو یکی از مهم‌ترین دلایل هایپرپیگمانتاسیون (تیره‌تر شدن رنگ پوست به صورت موضعی) است. پس از هایفوتراپی صورت، پوست صورت مقداری ملتهب می‌شود و اگر در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد احتمال آفتاب سوختگی و تغییر رنگ پوست بیشتر می‌شود. استفاده ازکرم ضد آفتاب با حداقل SOF30 حتی در روز‌های ابری هم توصیه می‌شود (به خاطر داشته باشید که UVA حتی از پنجره هم عبور می‌کند.) مراقبت بیشتر از پوست در برابر نور آفتاب تا چند هفته توصیه می‌شود.

پوست خود را بعد از هایفوتراپی صورت ماساژ ندهید

 

منظور ما از لغت ماساژ به معنای هرنوع دستکاری با فشار فیزیکی بر سطح پوست صورت است. بعد از هایفوتراپی صورت مقداری سطح پوست ملتهب می‌شود و ممکن است فرد احساس خارش یا کشیدگی داشته باشد. توصیه می‌شود برای مراقبت بعد از هایفوتراپی صورت ، پوست خود را نخارانید و تحریک آن را بیشتر نکنید و پوست را در معرض آسیب قرار ندهید.

اگر حس می‌کنید پوستتان به هر دلیلی زخم شده به پزشک مراجعه کنید و اگر نظر پزشک بر عدم استفاده از دارو باشد (درمحاوره پزشک به شما می‌گوید:"نگران نباش خودش خوب می‌شه" یا "یکم فقط پماد ترمیم کننده زخم نیاز داره کار دیگه‌ای نیاز نیست") ممکن است شما با دستکاری ناشی از وسواس اسکار (جای زخم) را بدتر کنید و حتی منجر به عفونت شود. در نهایت توصیه می‌کنیم که بعد از هایفو خصوصا هایفو صورت پوست خود را نخارانید، ماساژ ندهید و نکشید.

بعد از هایفوتراپی صورت مقدار زیادی آب بنوشید.

 

کم‌آبی باعث خشکی پوست، گوارش، افت فشار، مشکلات کلیوی و بسیاری دیگر مشکلات می-شود. مصرف مقدار مناسب آب ، پوست را نیز شفاف‌ترمی‌کند. بهتر است که نوشیدنی مورد علاقه شما پس از انجام هایفو آب باشد تا به افزایش تولید ساخت و ترمیم کلاژن نیز کمک کند.

بعد از هایفوتراپی دوش آب داغ نگیرید

 

بعد از هایفوتراپی پوست شما حساس‌تر و مقداری ملتهب می‌شود. پس توصیه می‌شود که برای مراقبت بعد از هایفوتراپی صورت ، بعد از هایفو استحمام نکنید البته اگر باید دوش بگیرید حتما به خاطر داشته باشید که از آب سرد یا حداکثر ولرم استفاده کنید تا چربی طبیعی که روی پوست شماست حفظ شود چرا که این چربی به محافظت از پوست کمک می‌کند و مقدار تحریک را کمتر می‌کند.

سیگار و الکل

 

مصرف الکل نیز با افزایش کار اضافه به کبد هم به طور کلی باعث آسیب به بدن می‌شود هم مشخصا باعث افتادگی پوست می‌شود.

مراقبت‌ بعد از هایفوتراپی صورت را جدی بگیریم.

 

در بعضی موارد خصوصا اگر پوست حساسی دارید مراقبت‌ بعد از هایفوتراپی صورت به اندازه هایفو مهم هستند.

حداقل تا 24 ساعت ورزش خصوصا ورزش سنگین نکنید. مواردی که تحت عنوان محرک ازشان یاد شد را تا حداقل 3 روز روی پوست خود استفاده نکنید. بوتاکس، لایه بردار‌های شیمیایی، فیلرهای پرکننده صورت و سایر مواردی در قسمت پروسیجرهای زیبایی از آن‌ها یاد شد را حداقل تا یک هفته انجام ندهید.