بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

1397/10/17

سوالی که همیشه ذهن فعالان حوزه ی زیبایی را به خود مشغول می کند این است که "بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است" در این بخش قصد داریم تا نکات مهمی را که نیاز است هنگام خرید دستگاه لیزر دایود به آن توجه نمایید، ارائه دهیم.

  • گارانتی و خدمات پس از فروش

لیزر دایود مانند هر دستگاه دیگری نیازمند به سرویس و تعمیرات هستند. طبق قانون سازمان تجهیزات پزشکی، هر شرکت موظف به تامین قطعات تجهیز پزشکی به مدت 10 سال بعد از خرید است. در صورت عدم تامین قطعات دستگاه، عملا دستگاه غیر قابل استفاده بوده و سرمایه مصرف کننده از بین رفته محصوب می شود. با توجه به این که هر شرکت با توجه به طراحی خود، قطعات منحصر به فردی استفاده می نماید و دیگر شرکت ها به راحتی نمی توانند خدمات شرکت اصلی را جایگزین نمایند، باید در هنگام خرید به قدرت تیم گارانتی دستگاه توجه خاص نمود.

خدمات گارانتی شرکت پرنیان گستر پرتوسنج 24 ساعته بوده چه در زمینه تامین خدمات و چه در زمینه تعمیرات دارای بهترین رتبه در کشور است.

  • مجوز

برای فروش قانونی دستگاه دایود لیزر حذف موی زائد نیاز به دریافت مجوز از سازمان تجهیزات پزشکی است. برای دریافت این مجوز دستگاه نیاز است تحت آزمایشات متعددی مانند EMC، توان سنجی، انرژی سنجی، اسپکترومتری، تست بالینی 60 بیمار و... قرار بگیرد. در صورتی که دستگاه این تست ها را نگذرانده باشد مورد تاید اداره کل تجهیزات پزشکی نبوده و در صورت بروز هر حادثه  مالک دستگاه مقصر 100 در 100 خواهد بود و شرکت سازنده هیچ مسولتی نخواده داشت. از طرفی در صورتی که دستگاه نیازمنده به خدمات پس از فروش یا گارانتی باشد و شرکت سازنده ی دارای مجوز از ارائه آن سر باز بزند، مالک می تواند از شرکت به سازمان تجهیزات پزشکی شکایت نماید و اداره شرکت را ملزم به ارائه خدمات می نماید در صورتی که مالک دستگاه بدونه موجوز نمی تواند به هیچ ارگانی شکات کرده و خدمات و گارانتی را دریافت نماید.

  • زمان کاری پیوست

برای یک کلینیک زیبایی ساعت کاری بسیار اهمیت دارد. در صورتی که لود درخواست کنندگان لیزر بالا باشد دستگاه باید قادر به ارائه خدمات برای مدت طولانی مدت باشد. زمان کاری پیوسته وابسته به توان سیستم کولینگ دستگاه است. به طور میانگین زمان کاری پیوسته دستگاه های رو میزی حدود 2 ساعت است. دستگاه های ایستاده به طور معول قارد به کار در مدت زمان طولانی تری بوده و به طور میانگین 10 ساعت پیوسته کار می کنند. لیزر دایود شرکت پرنیان گستر قوی ترین سیستم کولینگ را دارا می باشد، توان کولینگ این دستگاه 800 وات بوده و قارد است حداقل 15 ساعت به طور پیوسته روشن بوده و به کار خود ادامه دهد. این امر باعث می شود که درآمد روزانه دستگاه بالاتر رود.

  • ماکسیمم انرژی هر پالس

دایود بار های لیزر دایود در هنگام تولید کالیبره شده و در بخش کنترل کیفیت کارخانه از نظر انرژی و طول موج بررسی می شوند. در نتیجه بعد از تولید، در صورتی که انرژی دستگاه به عنوان مثال بر روی 15 ژول تنظیم شود، انرژی خروجی از دستگاه دقیقا 15 ژول خواهد بود، اما با گذر زمان و استفاده از دایود لیزر، دایود بارها مستهلک شده و انرژی خروجی از آن کمتر از نوشته شده روی اسکرین دستگاه است. به عنوان مثال اگر کاربر انرژی را روی 15 ژول تنظیم نماید بعد از سه ماه 14 ژول، بعد از 6 ماه 12 ژول و ... دریافت خواهد نمود. به این ترتیب اگر سقف انرژی دستگاه پایین باشد، بعد از یک سال دیگر لیزر اثر بخشی نخواهد داشت. دستگاه هایی در بازار وجود دارند که سقف انرژی هر پالشان 20 J/cm^2 است. هندپیس این دستگاه تا قبل از یک سال اثر بخشی خود را از دست خواهد داد اما به علت این که هنوز شات می زند، شامل گارانتی نخواهد شد.

دستگاه لیزر دایود حذف موی زائد شرکت پرنیان گستر دارای انرژی 80 J/cm^2 بوده و به این ترتیب کابر می تواند از هندپیس برای مدت طولانی، در حدود 3 سال، با اثر بخشی کامل استفاده نمیاد. کافیست برای انجام هر درمان انرژی را با جایی که بیمار احساس گزگز و سوزسن سوزن شدن نماید انرژی را بالا ببرد. در روزهای اول استفاده از ممکن است آستانه تحمل بیماران برای یک ناحیه  12 ژول بوده اما بعد از 2 سال این عدد به بالای 25 برسد. با عمل به این روش اثر بخشی دستگاه حفظ می شود.