parnian-logo
02192004505

نویسنده:

ساینا صفایی، دکتر میلاد فریدونی

دسته بندی:

لیزر تراپی

تاریخ انتشار:

7 اسفند 1402


0

بهترین-دستگاه-لیزر-موهای-زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است ؟

لیزر، به علت دارا بودن مزایای فراوانی مثل ماندگاری طولانی اثر، بدون درد بودن، ضمانت ایمنی و صرفه‌جویی در وقت؛ بهترین و پرطرفدارترین روش‌ در زمینه‌ی حذف موهای زائد به شمار می‌رود. انتخاب بهترین دستگاه لیزر به عوامل متعددی از جمله نوع پوست، رنگ و ضخامت مو و حتی نیازهای کلینیک برای خریدار بستگی دارد. اگر شما هم با توجه به نیازهای خود هنوز در انتخاب بهترین دستگاه لیزر شک دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با شناخت انواع دستگاه لیزر موهای زائد در نهایت یک تصمیم و عمل بدون نقص داشته باشید.

در ادامه به بررسی انواع دستگاه‌های لیزر موهای زائد خواهیم پرداخت:

دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت

لیزر غیر تماسی الکساندرایت با طول موج 755 نانومتر، یکی از پیشرفته‌ترین نوع لیزر در دنیا برای حذف موهای زائد است. این دستگاه به دلیل توان بالا، کارایی بسیار و عدم وجود عوارض، متقاضی فراوانی در کلینیک‌های زیبایی به همراه دارد. همچنین لیزر الکساندرایت با توجه به اینکه برای تاثیرگذاری روی فولیکول مو نیاز به اتصال با سطح پوست ندارد؛ ریسک انتقال بیماری‌­های پوستی را نیز به صفر می‌رساند. 

مزایای دستگاه لیزر الکساندرایت:

 • ماندگاری اثر طولانی: لیزر الکساندرایت با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها قادر است تا 80 درصد از موهای زائد را از بین ببرد، که این مسئله باعث افزایش میزان رضایت زیباجو از روند درمان و اعتبار کلینیک زیبایی شما نیز می‌شود .
 • اثربخشی بالا: این نوع لیزر عمدتا برای تیپ‌های پوستی روشن مناسب است. البته این طور نیست که در تیپ‌های پوستی بالاتر تاثیرگذار نباشد، اما بیشترین تاثیر لیزر الکس در پوست‌های روشن با موهای تیره است. 
 • امنیت بالا: از نظر ایمنی، دستگاه لیزر الکساندرایت فاقد عوارض جانبی است. این دستگاه تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا ( FDA) و تاییدیه CE اروپا را نیز به همراه دارد. همچنین به واسطه‌ی بهره‌گیری از تکنولوژی‌هایی مانند سیستم پیشرفته‌ی خنک‌کننده‌، زیباجو شاهد کاهش درد و ناراحتی هنگام لیزر موهای زائد خواهد بود.

انواع برندهای دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت کدام اند ؟

دستگاه لیزر موهای زائد گرویتی

 • دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت گرویتی

  گرویتی یکی از دستگاه‌های محبوب لیزر الکساندرایت است که با سابقه‌ای درخشان، به دلیل کیفیت ساخت قطعات و نوآوری‌هایی مداوم، به عنوان یک انتخاب مطمئن در میان متخصصان به شمار می‌رود. به علاوه دستگاه لیزر الکساندرایت گرویتی بر روی تمامی تایپ های پوستی تاثیر گذاری مطلوبی دارد،  بخاطر سیستم بسیار پیشرفته smart pulse درد لیزر را بسیار کاهش می دهد و اپراتور لیزر بخاطر  spot size قوی و بدون افت انرژِی این دستگاه می تواند تنها با یک شات فولیکول های ناحیه لیزر شده را کاملا از بین ببرد و یک پروسه لیزر آرام و بدون درد برای زیبا جو رقم بزند. از این رو دستگاه لیزر گرویتی را می توان بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در سال 2024 معرفی کرد.

  دستگاه لیزر موهای زائد کندلا
 • دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت کندلا

  یکی از برندهای محبوب لیزر الکساندرایت است که برای رفع موهای زائد افراد با پوست روشن و کمی تیره، مناسب است. اغلب ایرانیان دارای موهای تیره با پوست روشن هستند، لذا لیزر کندلا برای این نوع از پوست عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد.

دستگاه لیزر موهای زائد سایناشور

 • دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت سایناشور

  دستگاه لیزر موهای زائد سایناشور یک برند آمریکایی و مورد تایید FDA آمریکا است که فعالیت خود را از سال 1991 آغاز کرده و دستگاه‌های مختلفی در زمینه رفع موهای زائد، جوانسازی غیر تهاجمی، رفع لکه‌های پوستی، رفع خالکوبی‌های تیره و رنگی تولید کرده است. این دستگاه از سیستم خنک‌کننده‌ی تماسی استفاده می‌کند که باعث کاهش درد و ناراحتی می‌شود.

انواع دستگاه لیزر موهای زائد دایود کدام است ؟

دایود لیزرها یکی از انواع دستگاه‌ها هستند که به صورت تماسی و به کمک ژل روی پوست باعث حذف موهای زائد می‌­شوند. این لیزر با استفاده از طول موج 808nm یعنی طول موجی که دقیقا روی فولیکول مو تاثیر می‌­گذارد؛ باعث تخریب فولیکول‌­ها و از بین رفتن موهای زائد می­‌شود. دایود لیزرها به علت دارا بودن این طول موج می­‌توانند بدون هیچگونه آسیب به پوست، به راحتی روی پوست‌های تیره نیز تاثیر مطلوبی برجای بگذارند. اگر اپراتور هنگام کار کردن با دایود لیزر، مهارت کافی داشته باشد می‌­توان گفت لیزر با این دستگاه، یک تجربه بسیار خوشایند برای زیباجویان خواهد بود.

بهترین برندهای دستگاه لیزر موهای زائد دایود کدام است؟

دستگاه لیزر موهای زائد لومینا

 • دستگاه لیزر موهای زائد دایود لومینا

  این دستگاه یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌های لیزر دایود است که دارای طول موج 810 نانومتر و سیستم خنک‌کننده‌ی پیشرفته‌ای است. سیستم TEC به کار رفته در این دستگاه جهت خنک کردن سر هندپیس، باعث می‌شود زیباجو طی فرآیند لیزر دردی را احساس نکند.

دستگاه لیزر موهای زائد تیتانیوم

 • دستگاه لیزر موهای زائد دایود تیتانیوم

  این دستگاه نیز یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌های لیزر دایود است که با طول موج 810 نانومتر,، قادر است تا فرآیند حذف موهای زائد را با بالاترین اثربخشی در تمام تایپ‌های پوستی انجام دهد.

دستگاه لیزر موهای زائد IPL

IPL که بر اساس نور پالسی شدید کار می‌کند، یکی از اولین روش‌های حذف موهای زائد در بازار بود. با این حال، با پیشرفت‌های فناوری و ورود دستگاه‌هایی با دقت بیشتر، توان بالاتر و کاربری هوشمندانه، لیزرهای IPL به سرعت جای خود را به فناوری‌های جدیدتر مانند لیزرهای الکساندرایت و دایود داده‌اند. این تغییرات به‌ ویژه به دلیل استفاده از لیزرهای نسل جدید در ارائه نتایج بهتر با کمترین عوارض جانبی نیز در نظر گرفته شده است.

معایب دستگاه لیزر موهای زائد IPL:

 • ماندگاری کمتر: لیزر IPL نمی‌تواند تا حد زیادی موهای زائد را از بین ببرد.
 • اثربخشی کمتر: این دستگاه برای از بین بردن موهای زائد با رنگ‌های تیره چندان موثر نیست.
 • ایمنی کمتر: این دستگاه‌ ممکن است باعث آسیب و صدمه به پوست زیباجویان کلینیک شما شود.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد IPL:

 • آلما پلاتینیوم: این دستگاه از طول موج 755 نانومتر استفاده می‌کند و برای از بین بردن موهای زائد با رنگ تیره مناسب است.

بهترین دستگاه لیزر برای حذف موهای ضخیم

برای از بین بردن موهای زائد ضخیم، بهتر است از دستگاه‌هایی با طول موج 755 نانومتر استفاده شود. این طول موج برای جذب ملانین موهای ضخیم بسیار مناسب است. به این منظور لیزرهای الکساندرایت بهترین تاثیرگذاری را در این زمینه خواهند داشت. یک نکته قابل تامل دیگر این است که با توجه به نوع پوست ایرانیان که بیشتر در تایپ‌های 2 و 3 و 4 هستند؛ استفاده از یک لیزر با درد کمتر برای این افراد بیشتر توصیه می‌­شود که در این راستا لیزر الکساندرایت گرویتی به واسطه سیستم smart pulse گزینه بسیار عالی خواهد بود.

بهترین دستگاه لیزر برای موهای زائد کرکی

برای از بین بردن موهای زائد کرکی، بهتر است از دستگاه‌هایی با طول موج 810 نانومتر استفاده شود. دایود لیزرها دارای این طول موج مناسب هستند که برای جذب ملانین موهای کرکی توصیه می‌شوند.

بهترین دستگاه لیزر برای پوست‌های تیره

برای از بین بردن موهای زائد در پوست‌های تیره، بهتر است از دستگاه‌هایی با طول موج 810 نانومتر استفاده شود. این طول موج برای جلوگیری از آسیب به پوست تیره مناسب است. از این رو به افراد با پوست تیره دستگاه لیزر دایود پیشنهاد می‌شود.

مدت ماندگاری اثر لیزر موهای زائد

مدت ماندگاری اثر لیزر موهای زائد به عوامل مختلفی از جمله نوع پوست، رنگ مو، نوع دستگاه لیزر و تعداد جلسات نیز بستگی دارد. به طور کلی، پس از انجام 6 تا 8 جلسه لیزر، موهای زائد تا حد زیادی از بین می‌روند.

نکاتی برای انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

 • نوع پوست خود را در نظر بگیرید: اگر پوست تیره دارید، بهتر است از دستگاه‌هایی با طول موج 810 نانومتر استفاده کنید.
 • رنگ مو خود را در نظر بگیرید: اگر موهای تیره دارید، بهتر است از دستگاه‌هایی با طول موج 755 نانومتر استفاده کنید.
 • نوع دستگاه لیزر را با توجه نوع پوست و رنگ مو خود انتخاب کنید: دستگاه‌های لیزر الکساندرایت، دایود و IPL از جمله دستگاه‌های محبوب لیزر موهای زائد هستند.
 • با یک پزشک متخصص لیزر مشورت کنید: قبل از انجام لیزر، از تجربه کلینیک و مشاوره‌های پزشک مرکز لیزر مورد نظر خود استفاده کنید.

آیا لیزر موهای زائد برای همه مناسب است؟

خیر، افرادی که دارای پوست تیره یا موهای روشن هستند، ممکن است نتایج مطلوبی از لیزر موهای زائد نگیرند. همچنین، افرادی که دارای بیماری‌های پوستی خاصی هستند، باید قبل از انجام لیزر موهای زائد با پزشک خود مشورت کنند.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد چیست؟

عوارض جانبی لیزر موهای زائد معمولاً خفیف هستند و شامل موارد زیر می‌شوند:

 • قرمزی و تورم پوست
 • خارش پوست
 • سوزش پوست

این عوارض معمولاً طی چند روز از بین می‌روند و جای نگرانی برای زیباجو وجود ندارد.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

میزان درد لیزر موهای زائد به عوامل مختلفی از جمله نوع پوست، رنگ مو، دستگاه لیزر و تجربه تکنسین نیز بستگی دارد. به طور کلی، لیزر موهای زائد با دستگاه‌های پیشرفته‌تر و تکنولوژی مدرن‌تر، درد کمتری به همراه خواهد داشت.

چند جلسه لیزر موهای زائد لازم است؟

برای از بین بردن کامل موهای زائد، معمولاً به 6 تا 8 جلسه لیزر نیاز است. فاصله بین جلسات لیزر معمولاً 4 تا 6 هفته است.

نویسنده:

ساینا صفایی، دکتر میلاد فریدونی

دسته بندی:

لیزر تراپی

تاریخ انتشار:

7 اسفند 1402

ثبت نظر

02192004504
Dan Abramov

02192004505

info@parniangostar.com

میدان ونک - برج آسمان - طبقه اول - واحد ۱۰۰ - کد پستی 1991945343


footer_logo
enamad

میدان ونک - برج آسمان - طبقه اول - واحد ۱۰۰ - کد پستی 1991945343